Google Play’daki İngilizce Sorununun Çözümü

Google Play’daki İngilizce Sorununun Çözümü

Android cihazlarda Google Play Store’deki son güncellemeyle birlikte, Türkiye’deki birçok kullanıcıda uygulamanın dili İngilizce olarak değişti.

Android cihazlarda Google Play Store’deki son güncellemeyle birlikte, Türkiye’deki birçok kullanıcıda uygulamanın dili İngilizce olarak değişti. Google Play Store’yi tekrar Türkçe olarak kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google Play’da son güncellemeyle menülerin İngilizce görünüme geçmesi birçok kullanıcının dikkatini çekti. Android akıllı telefonlara gelen son güncellemeyle birlikte Türkiye’de kullanılan cihazlarda bir sorun oluştu ve bazı kullanıcıların Google Play Store’si Türkçe’den İngilizce’ye geçti.

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken çok basit birkaç işlem var. Eğer kullandığınız cihazda da Google Play Store’nin dili İngilizce’ye geçtiyse şu adımları takip edebilirsiniz:

“Ayarlar > Uygulama ayarlarına” girerek buradan “Google Play Store’yi” seçin. Sağ üstteki üç noktaya tıkladığınızda güncellemeleri kaldırın ifadesi beliriyor. Buna bastığınızda cihazda bulunan “Play Store fabrika ayarlarına dönüyor” ve tekrar eskiden olduğu gibi Türkçe işlem yapabiliyorsunuz.

Sorunun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ancak Google, yayınlayacağı bir sonraki güncellemede sorunu giderecektir. Sorun giderilene kadar Play Store’yi güncellememenizde fayda var.

16.12.2016 22:00:00