Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtıyor

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtıyor

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ismiyle görücüye çıkması beklenen yeni iPhone modelleri için lansman bugün yapılacak.

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtıyor

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone modelleri bugün tanıtılıyor. "iPhone 7" ve "iPhone 7 Plus" ismiyle görücüye çıkması beklenen yeni iPhone modelleri için lansman bugün yapılacak. Peki yeni iPhone modelleri hangi özelliklere sahip olacak? iPhone 7 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak? iPhone 7’nin Türkiye fiyatı ne olacak? İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında bilmeniz gereken her şey…

1- iPhone 7 lansmanı ne zaman, saat kaçta?

Apple yeni modellerini bugün TSİ 20:00’da gerçekleştireceği lansman ile görücüye çıkaracak. Uzmanlar, iPhone 7’nin piyasada deprem yaratacak çapta büyük yeniliklerle gelmesini beklemezken, standartları belirleyen bir model olacağını ifade ediyor. Her zamanki gibi Apple, iPhone 7 çıkana kadar bilgi vermeye yanaşmıyor. Ancak bu model hakkında sızıntılar birbiri ardına geliyor.

2- iPhone 7 ile neler değişecek?

Apple’ın bugün tanıtacağı iPhone 7’de bir önceki modellere oranla tasarımda radikal bir değişiklik beklenmiyor. Ancak ABD merkezli şirket her zamanki gibi lansman saatine kadar konu ile ilgili soruları yanıtsız bırakıyor.

3- iPhone 7’de kulaklık girişi olacak mı?

Yeni iPhone (iPhone 7 ve iPhone 7 Plus) modellerinde kulaklık girişi bulunmayacak. iPhone 7’ye gelecek yeni özellik Apple’ın patent başvurusu sonrası ortaya çıkmıştı.

4- iPhone 7 ile yeni tuş geliyor

ABD merkezli patent enstitüsü Apple’ın Apple Watch’takine benzer bir tuş için 2014 yılında yaptığı başvurunun onay aldığını duyurdu.

5- iPhone 7 ile 16 GB tarih oluyor

Başka bir iddiaya göre, cihazda 16 GB seçeneği olmayacak. Ayrıca iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM olması bekleniyor.

6-iPhone 7’de wireless charging özelliği olacak mı?

Android işletim sistemi ile çalışan bazı akıllı cihazlar bir süredir kablosuz şarj özelliğine (Wireless charging) sahip. Yeni modellerde de bu özelliğin bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

7-iPhone 7’de renk sürprizi

iPhone 7 Plus yeni bir renk ile geliyor. Yeni iPhone ile ilgili son sızıntıya göre, iPhone 7 ’Space Black’ yani ’Uzay Siyahı’ renk seçeneği ile gelebilir.

8-iPhone 7’nin fiyatı ne kadar?

iPhone 7 tanıtılmadan fiyatı hakkında ilgili iddialar şimdiden konuşulmaya başlandı. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, iPhone 7 64 GB model telefonun fiyatı 3 bin 750 TL, 256 GB’lık modelin fiyatı ise yaklaşık 5 bin TL olacak. Fakat ürünün Türkiye’deki satış fiyatı ve çıkış tarihine dair bir bilgi ise bulunmuyor.

Apple’ nin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modellerine ait tüm detayları bu adresten inceleyin.

7.9.2016 18:00:00