Android Uygulamaları Daha Az Yer Kaplayacak

Android Uygulamaları Daha Az Yer Kaplayacak

Uygulamalardaki büyük boyutlu güncellemeler yerini daha az yer kaplayan Android Uygulamaları’na devrediyor.

Uygulamalardaki büyük boyutlu güncellemeler yerini daha az yer kaplayan Android Uygulamaları’na devrediyor. Google tarafından geliştirilen Android Uygulama kullancılarına neler sunacak? Detaylar haberimizde…

Dünyanın en yüksek kullanıcı oranına sahip olan işletim sistemlerinden Android için yeni gelişmeler gündemde. Özellikle Türkiye’deki adil kullanım kotası ile ilgili sıkıntıları azaltması beklenen güncelleme ile Google Play’daki mobil uygulamaların güncelleme boyutlarının oldukça düşeceği belirtiliyor.

PC Magazine, bazı önemli güncellemelerle ilgili bu sıkıştırmanın gerçekleşmeyeceğini belirtirken uygulamanın devreye girmesi durumunda güncelleme dosyası boyutunda şuanki boyutuna oranla yüzde 65 civarı bir azalma ile karşılaşılması bekleniyor.

iOS’a nazaran SD kartlar ile de genişletilebilir bir göreve sahip olan Android ailesinin temel sorunu ise SD kartlı cihazlarda karşılaşılan performans sıkıntılarıydı.

İşletim sistemi de sıkıştırılabilir

Gelecek yeni Android Uygulama ile cihazların dahili belleğinin tasarruflu kullanılması beklenirken düşünülen ilk şey ise; uygulamaların ve mevcut işletim sisteminin de ilerleyen süreçlerde bu uygulamaya tabi tutulmasıdır.

Ayrıca Google, güncellemelerin boyutunu düşürdüğü zaman kendi sunucuları için de büyük bir kolaylık sağlayacak. Google’nin sadece güncellemeler için kullandığı veri sayısı günlük 6 PB’ı aşıyor.

20.12.2016 13:00:00