E-Ticaret Raporları

E-Ticaret Raporları

E-ticarete ait tüm süreçlerin belirli tarih aralıklarında raporlanması satış, pazarlama ve diğer süreçlerin iyileştirilmesinde aktif rol oynamaktadır.

E-Ticaret Raporları E-ticaret Raporları Önemi: E-ticarete ait tüm süreçlerin koordineli bir şekilde ilerlemesi kadar belirli tarih aralıklarında raporlanması da satış, pazarlama ve diğer süreçlerin iyileştirilmesinde aktif rol oynamaktadır.

Üye Raporlama: Günlük, haftalık, aylık vb. zaman filtrelemesi yaparak sitenize üye olmuş müşteri veya bayi sayısını analiz etmenizi; daha çok kitleye ulaşma veya hedef kitle değişimleri konusunda strateji belirlemenizi sağlar.

Ürün Raporlama: Belirlenmiş ürünün hangi renk ve bedenlerinden daha çok sattığının zaman belirteci dahilinde raporlanması pazarlama tekniklerinde yol izlemenizi sağlar.

Sipariş Raporlama: Müşterilerin veya bayilerin hangi üründen ne kadar sipariş verdiğini veya mobil e-ticaret ile mi yoksa sosyal medya yoluyla mı sipariş verdiğini raporlamanıza ve hedeflerinizi doğru belirlemenize yardımcı olur.

Stok Raporlama: Stokta tükenmiş ürünlerin müşterinin ihtiyacına cevap verememesi sevkiyatı yavaşlatır. Böylece birçok zorlu süreci de beraberinde getirir. Use Techs E-ticaret Paketleri ile stok raporlama derdi ortadan kalkıyor. Stoğunuzdaki ürün belirli bir sayıda kalınca uyarı vermektedir. Kalan stok limitini dilediğiniz sayı veya oranda belirleme imkanı sunan Use Techs, zaman ve ürün filtreleme özelliği ile odak noktanızı belirlemenizde yardımcı oluyor.

Sevkiyat Raporlama: Kargo ile entegre şekilde yürütülen sevkiyat aşamasında ürünlerin geri iade oranı analiz edilerek müşterilerin memnuniyet seviyeleri de ölçülmektedir.