Yazılımda İlk Öğrenilmesi Gerekenler

Yazılımda İlk Öğrenilmesi Gerekenler

Yazılımda İlk Öğrenilmesi Gerekenler

İLK OLARAK BAŞLAYACAĞIN ALANI BELİRLEYİN

Bir yazılımı öğrenmeye hangi yazılımdan başlamanız gerektiğini arayıp bulmadan önce, karar vermeniz gereken en önemli kural Web Sitesi mi ? , Windows için programlar mı ? yoksa mobil için, Android veya IOS uygulamalar yapmak mı istiyorsunuz ? buna ilk olarak karar vermeniz gerekmektedir.

Yazılımcı olmak için çok çabalamanız gerekmektedir ve farklı fikirler ve düşünceler elde etmek için sürekli makaleler okuyun. İnsanların ne istedikleri ve neye doğru yöneldiklerini araştırın. Bir yazılım öğrenmeden önce gereken şey istediğinizi kendinize yaptırmanıza yardımcı olun. Ne kadar çok araştırma yapmanız demek oo kadar bilgi sahibi olmanız demektir.

Bir yazılımcı her zaman merdivenleri atlayarak ilerlemeli, bu yüzden en kolay kodlama dilinden başlamalısınız.Ayrıca kendinizi bir nebze test etmiş olursunuz. HTML ve CSS’yi öğrenerek test edebilirsiniz. Bu 2 dil statik dillerdir. Dinamik değildirler. HTML ve CSS’ ye bu yüzden bir işlem yaptıramazsınız, sadece görsel anlamda yaptırabilirsiniz. Bu yüzden Fatal Error gibi hatalar almaz, siniriniz bozulmaz.

Yazılıma Geçiş Yaparken

Eğer HTML ve CSS ’i öğrenip işinizi severek, azimle, zevk alarak ve baştan basit bir web sayfası oluşturabiliyorsanız yazılıma geçebilirsiniz.Fakat HTML ve CSS öğrenmeyip direk geçerseniz bir Web Yazılımcısı olamazsınız.Windows ve Mobil uygulama yapmak için HTML ve CSS bilmek gerekiyor ve fakat bir yazılım için önem taşımasada, yazılım mantığını kavramanıza yardımcı olmaktadır.

Kendinize Proje Üretin

Bir yazılımı öğrenmenin en önemli temel yolu proje üretmektir.Çok basit projeler üreterek ve onu yapmaya çalışırken daha verimli ve kolay öğrenebilirsiniz.


22.2.2017 19:00:00

yazılım developer web yazılımı