Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir? Nasıl Yapılır?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir? Nasıl Yapılır?

arama motoru,arama motoru optimizasyonu,seo,arama motoru optimizasyonu nedir?,google,seo nasıl yapılır?,web sitesi,search engine,search engine optimization

Arama motorlarının doğal sonuçlarında web sitenizin üst sıralara yükselebilmesi için yapılan çalışmalara arama motoru optimizasyonu denir. SEO kavramı site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Use Techs; sitenizi oluştururken temel ve modern SEO kurallarını dikkate almakta ve web sitenizi bu kurallara göre inşaa etmektedir. Müşterilerimizin operasyonel yüke girmesine gerek kalmadan web sitelerini arama motorlarının algıladığı ve istediği biçimde yapılandırmalarına yardımcı olmaktayız.

SEO Nasıl Yapılır ?

-Tanınırlık: Web dünyasında ele alacak olursak tanınırlık, Google’de üst sıralarda listelenmektir ki bu da en etkili reklam türlerindendir. Yani reklam verdikçe sitenizi daha tanınır hale getirecek yapmış olduğunuz tüm tanıtım ve reklam sonucunda web siteniz üst sıralara yükselecektir.

Google, bir sitenin tanınırlığını, ziyaretçi sayısının (ziyaretçi trafiğinin) sürekli ve düzenli artışından; aynı zamanda site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça tanınırlık daha doğal ve sağlam bir süreçte gerçekleşmektedir. Bir site açıldığı andan itibaren gelişimi izlenir ve arama motoru sonuçlarında direkt gösterilir.

-Doğallık: Arama motoru optimizasyonu sürecinde doğallıktan kasıt ise SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’nin üst sıralara yükseltme mantığı doğal bir tanınırlık esasına dayanmaktadır. Doğal tanınırlık sürecinde yapay durumlar fark edilir ve bu durum sıralamaya olumsuz etki olarak yansıtılır. Doğal tanınırlık anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Böylece kullanıcıların siteyi yararlı bularak birçok paylaşımlarda bulunduğu izlenimi ortaya çıkmaktadır. Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan platformlarda paylaşılması, kullanıcı tarafından yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Arama Motorları SEO Olmadan Sitemi Yükseltmez Mi ?

Arama motorları akıllıdır, ancak onları da yönetecek akıllara ihtiyaç vardır. Arama motorlarının büyük bir kısmı web alanını daha derinden taramak ve kullanıcılara daha iyi sonuçlar gösterebilmek için teknolojilerini mütemadiyen geliştirmektedirler. Elbette arama motorlarının da bir sınırı vardır. Doğru SEO size binlerce ziyaretçi kazandırırken yanlış SEO web sitenizi sıralamalarda daha aşağılara götürebilir. Aynı zamanda içerikleri arama motorları için yayınlarsanız, bu sizi üst sıralara taşıyabilir, kullanıcılar da içeriklerinizi daha anlamlı bulabilir.

Kendim SEO yapabilir miyim?

Arama motorları insanlar tarafından üretilen yapılardır ve yine bizim yardımımıza ihtiyacı vardır. SEO konusu her ne kadar karmaşık görünse de aslında insanlar SEO’nun temelini kavramadıkları için sıkıntı çekerler. SEO hakkında bilinen yanlış bir bilgi size büyük zararlar verebilir. İnternette seo diye arama yaptığınızda yüzlerce sayfa ve binlerce yazı bulabilirsiniz. Harcadığınız emek, bu konuya olan merakınız ve öğrenmek için ayırdığınız zaman ile seo konusunda taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlayacaktır. Böylece siteniz üzerinde güncellemeler yapabilir, yeni oluşturacağınız içerikleri SEO’ya uygun oluşturabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile Biz Neler Sunuyoruz?

Use Techs, şirket ve kurumlarınızın odak noktasına hitap eden kelimelerle kullanıcılara daha hızlı erişimi sağlayacak arama motoru optimizasyonu danışmanlığı ile sizin yerinize sürekli şirketinizin analizini yapar. Arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bilgiler ve fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz. Peki biz size bu süreçte neler sunuyoruz?

-Kelime arama sonuçlarında web sitenizi en üst sıralara çıkarmayı,

-Web sitenizde yer alan görselleri,görsel arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkarmayı,

-Adresinizi, harita arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkarmayı,

-Ziyaretçilerinize kaliteli bir gezinti deneyimi ve doygun içerik sunmayı,

-Tüm bunları yaparken tamamen yönergelere uygun, yasal yöntemler kullanmayı taahhüt ediyoruz.

19.10.2016 21:03:00

arama motoru arama motoru optimizasyonu seo arama motoru optimizasyonu nedir? google seo nasıl yapılır? web sitesi search engine search engine optimization