Apple’ nin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modellerine Ait Tüm Özellikler

Apple’ nin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modellerine Ait Tüm Özellikler

Apple’nin, bugün tanıtacağı yeni model (iPhone 7 ve iPhone 7 Plus) ile tüketicileri birçok sürprizin beklediği düşünülüyor.

Apple’ nin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Modellerine Ait Tüm Özellikler

Apple’nin, bugün tanıtacağı yeni model (iPhone 7 ve iPhone 7 Plus) ile tüketicileri birçok sürprizin beklediği düşünülüyor. Apple kullanıcılarının merakla beklediği iki nokta ise: fiyat ve özellikleri.

Yeni modelde, 3,5 milimetrelik kulaklık çıkışının iptal edilerek kablosuz teknolojiye geçilip geçilmeyeceği, profesyonel fotoğrafçıların kullandığı lensler (3 boyutlu ve SLR lensler) ve su geçirmezlik özelliği bulunup bulunmayacağı da merak edilenler arasında.

ABD merkezli patent enstitüsü Apple’nin, Apple Watch’takine benzer bir tuş için 2014 yılında yaptığı başvurunun onay aldığını duyurdu. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yeni bir tuş olması bekleniyor.

Ayrıca Apple, yıllar sonra 1GB RAM’den vazgeçti ve iPhone 6S ve üzeri modellerde 2GB RAM özelliğini kullandı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM özelliği olması bekleniyor.

iPhone 7 Plus yeni bir renk ile geliyor. Yeni iPhone ile ilgili son sızıntıya göre, iPhone 7 ’Space Black’ yani ’Uzay Siyahı’ renk seçeneği ile gelebilir.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, iPhone 7 64 GB model telefonun fiyatı 3 bin 750 TL, 256 GB’lık modelin fiyatı ise yaklaşık 5 bin TL olacak. Fakat ürünün Türkiye’deki satış fiyatı ve çıkış tarihine dair bir bilgi ise bulunmuyor.

7.9.2016 18:00:00

iphone 7 iphone 7 plus space black uzay siyahı yeni iphone