E-Ticaret

E-Ticaret

E-Ticaret internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Kısaca tanımlayacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur.

E-Ticaret KOLAYLAŞTIRAN GENEL ÖZELLİKLER

Ürün Yönetimi:E-ticaret paketlerinin sunduğu entegre çözümlerle ürün yönetiminiz artık daha hızlı ve kolay.

Sınırsız Ürün ve Kategori Yönetimi: Kendi markanızda ve farklı markalardaki ürünleri kategorilere ayırarak sınırsız sayıda ürün eklemeniz mümkündür. Ürünleri tek tek sisteme işlemek oldukça zor ve zaman kaybettirici durum olarak karşımıza çıkar; Use Techs e-Ticaret Paketleri’nin merkezi sistem tarafından sınırsız ürün ekleme özelliği bize zaman kazandırmaktadır. Ürüne tedarikçi tanımlama, taksit seçenekleri ve bir ürünü birden çok kategoride ekleme yapılabilmektedir.

Ürün Seçenek Tanımlama:E-ticaretin yapıldığı ürün çeşitli seçeneklerde karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerin alternatif bedenlerinin, numaralarının, renklerinin vb. olması e-ticarette bir avantajdır. Bu seçenekler dahilinde fiyat belirleme, stok ve özel satış tanımı yapılabilmektedir.

Görsel Detay Özelliği:E-ticarette satılan ürünlerin görselini birçok perspektiften görme ve görsel yakınlaştırma olanağı sağlayan bu özellik; tek açılı bir görsele göre daha çok ilgi görmesini sağlar. Ürüne ait görsel boyutları e-ticaret panelinizde otomatik optimize edilmektedir.

Ürün Kıyaslama Özelliği: Tanımlı e-ticaret ürünleriniz için kıyaslanması özelliği ile tüketicilerin karar verme süresi kısalacaktır. E-ticaret sitenizden karşılaştırma listesine ürün eklenebilecek ve belirli özelliklere göre kategorilendirilebilecektir.

Excel Entegrasyonu ile Ürün Aktarımı:E-ticaret yönetim paneli üzerinden zaman alıcı ürün aktarımı yerine daha fazlasını daha kısa sürede hizmete sunmanızı sağlayacak excel entegrasyonuna sahip e-ticaret sistemi kullanılmaktadır. Bu özellik ile hızlı ürün aktarımının yanında ürünlerin toplu fiyat ve stok güncellemeleri de yapılabilmektedir.

Her Ürüne Özel Arama Motoru Optimizasyonu: E-ticaret ürünleriniz için otomatik arama motoru optimizasyonu yapabilir; ayrı ayrı anahtar kelime ve etiket oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizin etiket ve anahtar kelimeleri, arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızda önemli bir faktördür.

Ürünlerin Toplu Fiyat ve Stok Güncellenmesi: E-ticaret sitenizdeki her ürün, tedarikçi veya kategorilere toplu fiyat, stok veya KDV güncellemesi yapabilirsiniz. Bu güncellemeler e-ticaret sitenizdeki seçeneklere göre artış göstermektedir.

Tedarikçi Ürün Entegrasyonları: Firmaların çalışmakta oldukları tedarikçiler ile ürün entegrasyonları; e-ticaret sitenizde satışa sunacağı ürünler açısından da oldukça kolaylık sağlamaktadır. Tedarikçi ürün entegrasyonları; sayısız ürünü dakikalar içerisinde e-ticaret sitenize ekleme ve satışa sunma avantajı sağlar.

Sipariş Yönetimi: E-ticaretin en önemli aşamalarından birini ifade eden sipariş yönetimi artık e-ticaret paketlerimizle oldukça kolaylaşıyor. Sipariş alımından sevkiyata kadar tüm süreç e-ticaret sistemi üzerinden rahatlıkla takip edilebiliyor.

Çoklu Ödeme Altyapılarının Entegrasyonu: Ödeme yöntemleri e-ticarette son aşamalarda yer almasına rağmen oldukça önem arz eden bir aşamadır. Tüketiciye sunulan ödeme kolaylıkları her zaman daha çok müşteri çekmenizi sağlar. Aksi takdirde ürünleriniz çok iyi olsa dahi istenilen ödeme seçeneklerini bulamayan tüketici için e-ticaret siteniz önemini yitirmektedir. Tüm bankaların sanal POS altyapıları, PayU, Iyzico, iPara, BKM Express, PayPal ödeme sistemleri, havale, EFT ve kapıda ödeme seçenekleri ve özel ödeme sistemi belirleme gibi sitenizin ödeme seçenekleri artırılabilir.

Sipariş Takibi ve Yönetimi: E-ticaret sitenize müşteri kazanmanızı sağlayacak en önemli aşamalardan biridir. Müşterinin sipariş onayını vermesinden itibaren yola çıkan siparişler, tamamlanamayan siparişlerde ve sipariş sonucunda raporlama yapılır. Bu sürecin takibinin oldukça iyi yapılması müşteri memnuniyetini de aynı ölçüde artıracaktır.

Üye / Bayi Sipariş Raporlama: E-ticarette hedef kitleniz her zaman bir birey olmaz. O durumda tüketiciye sunulan hizmetleri bayi için de sunmanız gerekmektedir. Sunulan hizmetlerin raporlaması da oldukça önem arz eder; Use Techs’in e-ticaret paketleri sayesinde tüketiciler ve bayiler için ayrı ayrı raporlama sayfaları yerine tek sistem üzerinden sipariş yönetimi ve sevkiyat sürecine ait raporlara daha hızlı erişebilirsiniz. Raporlama yapılırken günlük, aylık veya yıllık raporlamalar yapılabileceği gibi müşteri veya bayiler için ürünlerin raporlarını tek ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Sınırsız Kargo Firması Tanımlama: E-ticaret sitenize anlaşmalı olduğunuz sınırsız sayıda kargo firmasını ekleyerek müşteri için seçenekleri artırabilirsiniz. E-ticaret sisteminiz üzerinden kargo takibi yaparak ürününüzün sevkiyatta hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Bölge ve il sınırlaması olmadan dilediğiniz yere kargo gönderebilir, hediye paketi yapılarak üzerine not ekleyebilir; hatta teslimatın yapılacağı saati bile belirleyebilirsiniz.

Otomatik Kargo Tutarı Hesaplama: Siparişin ağırlığına göre kargo ücreti otomatik belirlenerek müşterinin ödeyeceği tutara eklenebilir. Aynı zamanda belirli limitin üstündeki alışverişlerde ücretsiz kargo tanımlaması yapılabilir. Ürün veya kategorilere özel toplu kargo bedelinin tanımlanması da zaman kaybını önleyen önemli adımlardandır.

Online Fatura Kesimi: Siteniz üzerinden herhangi bir muhasebe programına ihtiyaç duymadan fatura kesebilir ve faturanızı yazdırabilirsiniz. Hangi siparişlere fatura kestiğinizi sistem üzerinden görüntüleyebilir; dilerseniz tekrar yazdırabilirsiniz.

Tasarım Seçenekleri:E-ticaret sitenizin tasarım ve logosu, ürünlerinizi ve hedef kitlenizi temsil eder. Use Techs e-Ticaret Paketleri’ndeki birçok renk ve stilden e-ticaret sitenize uygun olanı seçebilir veya özel tasarım yaptırabilirsiniz.

Standart Tasarım Seçenekleri: Use Techse-Ticaret Paketleri’deki tasarım seçenekleri biri standart tasarımdır. E-ticaret sitesinde en kısa zamanda ürün satışı yapıp gelir elde etmek gibi hızlı çözümlere ihtiyacı olanların kullandığı bir yöntem olup zaman kaybını ortadan kaldırır ve daha az maliyetlidir. Birden fazla standart tasarımlarımızdan size uygun olanı seçip hızlıca e-ticarete başlayabilirsiniz.

Kendi Tasarım Seçenekleriniz: Kendinize ait bir tasarımınız veya logonuz, elinizde hazır bulunabilir. Yalnızca logonuzun bulunması halinde standart tasarım veya markaya özel tasarım seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz. Hem logo hem de e-ticaret sitenizin tasarımı elinizde hazır ise Use Techs e-Ticaret Paketleri’ne sahip olduğunuz takdirde kendi tasarımınız e-ticaret sitenize giydirilir ve siteniz hazır konuma gelir.

Markaya Özel Tasarım Seçenekleri: Vizyonu geniş, gelecekte daha büyük gelirler elde edebileceği bir marka yaratmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. E-ticaret sitenize logo ve tasarımsal destek sağlanır. Markanız; renk,stil ve logosu ile daha akılda kalıcı ve çekici hale getirilir. Markanız için sunulan tasarım seçeneklerinden tercih ettiğinizin üzerinde çalışmalar devam eder. Tasarım bitimi ile e-ticaret paketiniz kullanıma hazır hale gelir.

Ödeme Seçenekleri: Use Techs e-Ticaret Paketleri’ne entegre edilmiş çok sayıda ödeme seçenekleri sunarak müşterilerinizin kendine en uygun ödeme seçeneği ile alışveriş yapması sağlanır.

Tüm Bankalara Ait Sanal POS Altyapıları: E-ticaret paketlerimizde; ülkemizde bulunan tüm sanal POSların altyapısı bulunmaktadır. İstenilen bankadan vade ve taksit seçeneklerini ayarlayarak alışveriş yapılmasına imkan tanır.

Alternatif Sanal POS Entegrasyonları: Farklı bankalara sanal POS başvurusu yapmak zaman alıcıdır; bunun yerine bankaların kullanım alternatifi sunan hizmetlerinden de faydalanılabilir. HepsiPay, iPara, PayU, Iyzico ile otomatik entegrasyon seçeneği bulunan e-ticaret paketlerimizde bilgileriniz girilerek alternatif sanal POSlar kullanılmaya başlanılabilir; birden fazla sanal POS entegrasyonu yapılabilir.

Havale / EFT Ödeme Altyapısı: Kredi kartı ile ödemeyi riskli bulan müşteriler, e-ticaret ürününe/ürünlerine ait ödemesi gereken tutarı havale/EFT yoluyla ödemek isteyebilir. Sistemde ’Ödeme bekleniyor’ aşamasındaki siparişlerin ödemesi gerçekleştikten sonra sipariş gönderilebilir.

Pazarlama Araçları: Geliştirilmiş promosyon ve kampanya modülleri ile satışlarınızı artırabilir, gerektiğinde yeni pazarlama stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Mobil E-ticaret Sitesi: Mobil cihazların yaygınlaşması sonucu artış gösteren mobil sitelerde e-ticaret de önemli bir yer edinmiştir. Use Techs’in sunmuş olduğu e-ticaret paketlerinde sitenizin görünümü, mobil cihazlara optimize edilmiştir. Müşterileriniz online alışverişlerini keyifle yaparken siz de mobil cihazlardan gelen siparişleri raporlayabilir; yeni pazarlama stratejileri oluşturabilirsiniz.

Çapraz Kampanya Tanımlamaları: Müşterileriniz online alışveriş yaparken farklı ürünlerde uygulanan çeşitli kampanyalar daha çok satış yapmanızı sağlamaktadır. 2 al 1 öde, 3 alana 4.sü bedava gibi çapraz kampanya tanımlanabilir; rakiplerinize oranla e-ticarette satışlarınızın artması sağlanabilir.

Sosyal Medya Pazarlama: E-ticaret sistemlerimizi sosyal medya ile entegre hale getirerek gerek güncellediğiniz e-ticaret ürünlerinizi sosyal medyada(Facebook,Twitter,Pinterest ve Google+) paylaşmak; gerekse beğeni ve yorum opsiyonları getirerek daha çok müşteriye ulaşmanız sağlanır. Aynı zamanda sosyal medyadan gelen siparişleri raporlayarak bu yönde de yeni satış stratejileri belirlemenize yardımcı olur.

Toplu Mail Gönderimi: Haftalık,aylık, yıllık ve özel günler için düzenlemiş olduğunuz kampanya ve promosyonları müşterilere tek tek uğraşmak yerine toplu mail gönderme yoluyla dakikalar içinde halledebilirsiniz. Gelişmiş filtre seçeneği ile özel günün (anneler günü vb.) hedef müşteri kitlesi seçilerek de toplu mail gönderimi yapılabilir.

Ürüne Özel Kampanya: E-ticarete konu olan ürünlerinize belirli gün veya farklı zamanlarda uygulayacağınız indirimleri kapsar. Ürüne ait fiyat indirimi, kargo indirimi vb. kampanyaları uygulamak Use Techs e-ticaret paketleriyle artık çok kolay.

Ücretsiz Kargo Tutarı Tanımlayabilme: Müşterilerinizin yaptığı alışverişlerde belirli sınıra ulaşması halinde ücretsiz kargo avantajı sunmanız, müşterilerin o sınıra ulaşmak için daha çok online alışveriş yapmasını tetiklemektedir.

Facebook Store: Facebook Sanal Mağaza ile entegre olan e-ticaret siteniz; ürün güncellemesi yapıldığında ürün bilgilerini buraya da aktarır ve sizi aynı işlemi defalarca yapmaktan kurtarırken; Facebook Store gibi ikinci bir satış sitesi üzerinden daha fazla satış yapmanızı sağlar.

Entegrasyon Çözümleri: Kendi ürettiğiniz veya tedarikçilerinizden almış olduğunuz ürünleri e-ticaret sitenize eklerken birçok ek programa da ekleme ihtiyacı duyarsınız. Muhasebe, lojistik ve satınalma bölümleri ile kuracağınız bağlantıda Use Techs e-ticaret paketleri size oldukça kolaylık sağlamakta.

Tedarikçi Ürün Entegrasyonları: E-ticaret siteleri mağazalarınızın dışında oluşturulan farklı bir mağazadır ve her zaman sadece mağazanızda yer alan ürünleri satmak zorunda değilsiniz. Bayisi olduğunuz tedarikçilerin ürünlerini ve datalarını da e-ticaret sitenize ekleyebilir; tedarikçi ürün entegrasyonu sayesinde tüm ürün ve bilgilerini sitenize ekleyebilir, güncelleyebilir, aynı zamanda raporlayabilirsiniz.

Muhasebe/ERP Entegrasyonları: Müşterileriniz ve satışlarınız arttığında her müşteri için bireysel işlemler yorucu ve zaman alıcıdır. Use Techs e-Ticaret Paketleri’yle muhasebe programınızdan sitenize veya sitenizden muhasebe programınıza veri aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Logo, Nebim, ETA, Netsis, Micro, Hitit gibi muhasebe programları ile e-ticaret siteniz arasında entegrasyon sağlanarak işlem hızlı artırılmaktadır.

Kargo Firmaları Entegrasyonu: E-ticaret sitenizdeki müşterilerinize otomatik kargo takip numarası oluşturularak kargo durumunu sorgulamalarına fırsat tanınırken; şirketlerin sevkiyat sürecinin hızlanması sağlanır.

Fiyat Karşılaştırma Siteleri ile Entegrasyonlar: Müşterileriniz e-ticaret ürünlerinden fiyatı az-faydası yüksek olanı tercih etmek isterler; fiyat karşılaştırma siteleri ile e-ticaret sitenizin entegrasyonu aracılığıyla fiyat karşılaştırması yaparak olumlu yorumların yapıldığı siteler ile daha şeffaf alışveriş mümkün olmaktadır.

Toplu SMS/Mail Entegrasyonları: E-ticaret sisteminizde sms veya mail kabul edenleri filtreleyip müşterilerinizin sipariş bilgilerini ve kargo sürecini oldukça hızlanacaktır.